Kartio-tarkkuusupottimet 90°, pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää, radiaalisesti päästettyjä.
Lastu-urat hiottu yhdestä aihioista.
Kartio-tarkkuusupotin, valmistettu tiukemmilla toleransseilla kuin DIN 335-C edellyttää.
Varsi, jossa 3 kiinnityspintaa 3-leukapakan käyttöä varten.
Käyttötiedot
Kartio-tarkkuusupotin värinättömään kartioupotukseen.
Käyttötiedot
N
70
N
33
P
28
P
27
P
27
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiinnityspintaa |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.09 mm/k |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 1,5 mm |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 45 mm |
| Uppokantaruuville ISO 2009, 2010, 7046, 7047 | M3 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150152 |
|---|---|
| EAN | 4045197716910 |