Kartiotarkkuusupottimet 90° pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Ominaisuudet
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää, radiaalisesti vapautushiottu.
Lastutilat hiottu yhtenäisestä aihiosta.
Kartiotarkkuusupotin, valmistettu tiukemmilla toleransseilla kuin DIN335-C määrää.
Käyttötiedot
Kartiotarkkuusupotin tärinättömiin kartioupotuksiin.
Käyttötiedot
N
70
N
33
P
28
P
27
P
27
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Halkaisija ⌀ | 11.5 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.12 mm/k |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 2.8 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 56 mm |
| Uppokantaruuville ISO 2009, 2010, 7046, 7047 | M6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150150 |
|---|---|
| EAN | 4045197085504 |