Kartiomainen tarkkuusupotin 90° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää. Erikoisgeometria erittäin suurella erojakoisuudella ja sovitetuilla leikkuusärmillä. Radiaalisesti vapaahiottu. Lastutilat hiottu yhdestä umpimateriaalista. Uusikehitetty erityinen TiAlN-pinnoite pitkää käyttöikää varten.
Kartiomainen tarkkuusupotin, valmistettu DIN335-C:n vaatimuksia tiukemmilla toleransseilla.
Etu
Erittäin hyvä tasapaino koko upotusprosessin ajan. Tärinätön käynti täydellisiin tuloksiin ja pitkään työkalujen käyttöikään.
Käyttötiedot
Kartiomainen tarkkuusupotin tarkkojen, pyöreiden 90° upotusten valmistukseen.
Käyttötiedot
N
75
N
50
N
75
P
65
P
50
P
30
H
8
P
18
P
8
M
16
M
10
S
12
N
60
K
25
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Upotinterän jako | Epäsäännöllinen |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Halkaisija ⌀ | 8.3 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.1 mm/v |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 2 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Uppokantaruuville DIN 7991 | M4 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150130 |
|---|---|
| EAN | 4045197741820 |