Kartioupotin 90° TiN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää, radiaalisesti vapautetut.
Lastutilat hiottu yhdestä kappaleesta.
Edullinen rakenne, pinnoite parantaa suorituskykyä.
Käyttötiedot
Kartiomainen tarkkuusupotin värinättömien kartioupotusten tekemiseen.
Käyttötiedot
N
38
P
34
P
32
P
32
M
9
N
80
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Halkaisija ⌀ | 12.4 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.12 mm/kierros |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 2,8 mm |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 56 mm |
| Uppokantaruuville DIN 7991 | M6 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150180 |
|---|---|
| EAN | 4045197085948 |