Kartio-upotin 90° pinnoittamaton
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää, radiaalisesti takaviistetyt.
Lastutilat hiottu yhdestä kappaleesta.
Kartio-upotin edullisessa toteutuksessa.
Käyttötiedot
Kartio-tarkkuusupotin värinättömään 90°-upotusten valmistukseen.
Käyttötiedot
N
70
N
33
P
28
P
27
P
27
P
8
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
|---|---|
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Halkaisija ⌀ | 10.4 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0.12 mm/k |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 2.5 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Uppokantaruuville DIN 7991 | M5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150175 |
|---|---|
| EAN | 4045197085764 |