HOLEX Pro Steel kartiomainen tarkkuusupotin epätasaisella jaolla 90° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää, radiaalisesti takahiottu.
Lastutilat hiottu yhdestä umpipalasta.
HOLEX Pro Steel:
- Tarkat työstötulokset käsin ja koneellisesti.
- Tärinätön käynti leikkuusärmien erittäin epätasaisen jaon ansiosta, jolloin saadaan erinomaiset pinnat.
- Optimaalinen työkalun kestoikä TiAlN-suurtehopinnoitteen ansiosta.
- Korkea prosessivarmuus optimoidun lastunpoiston ansiosta.
- Houkutteleva hinta–suorituskykysuhde.
Käyttötiedot
Kartiomainen tarkkuusupotin 90° upotusten tärinättömään valmistukseen.
Käyttötiedot
N
75
N
70
P
50
P
40
H
8
P
20
P
15
M
18
M
15
S
12
N
20
K
20
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Upotinterän jako | Epäsäännöllinen |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Sarja | Pro Steel |
| Halkaisija ⌀ | 6 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0,09 mm/kierros |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 1,5 mm |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 45 mm |
| Uppokantaruuville ISO 2009, 2010, 7046, 7047 | M3 |
| Sarja | Pro Steel |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150182 |
|---|---|
| EAN | 4062406523695 |