HOLEX Pro Steel kartiomainen tarkkuusupotin, epätasainen jako ja 3 kiinnityspintaa, 90° TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaikissa upottimissa on 3 leikkuusärmää, radiaalisesti päästöhiottu.
Lastutilat hiottu yhdestä täysmateriaalista.
HOLEX Pro Steel:
- Tarkat työstötulokset käsin ja konekäytössä.
- Tärinätön käynti leikkuusärmien erittäin epätasaisen jaon ansiosta, miellyttävä pintalaatu.
- Optimaaliset työkalun kestoajat TiAlN-korkeatehopinnoitteen ansiosta.
- Korkea prosessivarmuus optimoidun lastunpoiston ansiosta.
- Houkutteleva hinta–suorituskykysuhde.
Varsi on lisäksi varustettu 3 kiinnityspinnalla käyttöä varten 3-leukaistukassa.
Käyttötiedot
Kartiomainen tarkkuusupotin 90° upotusten tärinättömään valmistukseen.
Käyttötiedot
N
75
N
70
P
50
P
40
H
8
P
20
P
15
M
18
M
15
S
12
N
20
K
20
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiristyspintaa |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Upotinterän jako | Epäsäännöllinen |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 335 C |
| Sarja | Pro Steel |
| Halkaisija ⌀ | 20.5 mm |
| Varren toleranssi | h9 |
| Syöttö f teräksessä < 500 n/mm2 | 0,16 mm/kierros |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 3,5 mm |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Uppokantaruuville DIN 7991 | M10 |
| Sarja | Pro Steel |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150184 |
|---|---|
| EAN | 4062406524470 |