GARANT Master SteelHT kartioupottimet, tarkkuus, differentiaalijako 90° TiAlN 20,5 mm
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kartioupotin, jossa on 3 kuperaa terää differentiaalijaolla tärinättömään upotukseen ja jäysteenpoistoon. Vakaa rakenne ja erikoisgeometria, jossa spiraaliterien nousu vaihtelee suurinta kuormitusta varten – myös vaikeasti koneistettaville materiaaleille kuten Toolox 44 ja Hardox 500. Selvästi pienemmät aksiaali- ja radiaalivoimat. Valmistettu DIN335-C:ssä ilmoitettua tiukemmilla valmistustoleransseilla.
Etu
Suuri itseohjautuvuus ja vakaus kuperan terägeometrian ansiosta. Tärinätön käynti erinomaisiin tuloksiin ja pitkään työkalun käyttöikään.
Käyttötiedot
Kartiotarkkuusupotin tarkkojen, pyöreiden 90° upotusten valmistukseen teräkseen, valurautaan ja vaativiin koneistettaviin materiaaleihin. Erinomaisen sopiva käytettäväksi käsiporakoneissa ja pylväsporakoneissa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h9:llä |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Upotinterän jako | Epäsäännöllinen |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 335 C |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 20.5 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 4.5 mm |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Uppokantaruuville DIN 7991 | M10 |
| Sarja | Master Steel |
| Syöttö f teräkseen < 1400 n/mm2 | 0,12 mm/k |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G15035020,5 |
|---|---|
| EAN | 4067263125372 |