GARANT Master SteelHT kartiomaiset tarkkuusuppokantaajat differentiaalijaolla ja 3 puristuspinnalla 90° TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kartiomainen uppokantaaja, jossa 3 kuperaa terää ja differentiaalijako tärinättömään uppokantaukseen ja jäysteenpoistoon. Vakaa rakenne ja erikoisgeometria, jossa spiraalimaisten terien nousu kasvaa vaihtelevasti maksimaalista kuormitusta varten – myös vaikeasti työstettäville materiaaleille kuten Toolox 44 ja Hardox 500. Aksiaali- ja radiaalivoimat selvästi pienemmät. Valmistettu tiukemmilla valmistustoleransseilla kuin DIN335-C:ssä on määritelty.
Etusi
Korkea itseohjautuvuus ja vakaus kuperan terägeometrian ansiosta. Tärinätön käynti erinomaisiin tuloksiin ja pitkään työkalun käyttöikään.
Käyttötiedot
Kartiomainen tarkkuusuppokantaaja tarkkojen, pyöreiden 90° uppokantausten valmistukseen teräkseen, valurautaan ja vaativiin työstettäviin materiaaleihin. Erinomaisen sopiva käyttöön käsiporakoneissa ja pylväsporakoneissa.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Materiaalille (värirengas) | punainen |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Varsi, jossa kolme kiinnityspintaa |
| Kartioupottimen kärkikulma | 90 astetta |
| Upotinterän jako | Epäsäännöllinen |
| Tuotetyyppi | Porras- ja kartioupotin |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | DIN 335 C |
| Sarja | Master Steel |
| Halkaisija ⌀ | 10 mm |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Pienin upotushalkaisija ⌀ rei’ille alkaen | 3 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 50 mm |
| Uppokantaruuville ISO 2009, 2010, 7046, 7047 | M5 |
| Sarja | Master Steel |
| Syöttö f teräkseen < 1400 n/mm2 | 0,08 mm/kierros |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 150352 |
|---|---|
| EAN | 4067263125457 |