SUMOCHAM-peruselementti Weldon-varrella DCN A 8×D 12
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
SUMOCHAM-porausjärjestelmä vaihdettavalla päällä tehokkaaseen reiän koneistukseen vaihdettavilla teräsärmillisillä teräpäillä.
Ainutlaatuinen kiinnitysmekanismi teräpalojen helppoon kiinnitykseen ilman erillistä kiristysruuvia.
Monipuolinen materiaalinkäyttö laajan teräpalavalikoiman ansiosta.
Optimaalinen työkalun vakaus samanaikaisesti spiraalimaisten jäähdytyskanavien kanssa suureen pyörintätarkkuuteen ja porareiän mahdollisimman pieneen aksiaalisiirtymään.
Muut saatavilla olevat mallit: Peruselementti pyöreällä varrella, peruselementti porareiän viisteiden koneistukseen viisterengasta käytettäessä, peruselementti erityisesti monikarasorveihin, pitkäsorveihin ja tuotantosorveihin.
Toleranssiluokka: IT8–IT9, pyörintätarkkuus: 0,03 mm.
Käyttötiedot
Teräpaloilla nro 231740 – 231790.
Toimitussisältö
Runko sis. asennusavaimen teräpaloille.
Huomautus
- Valitse aina strategia, jossa on keskisuuret lastuamisnopeudet ja suuret syöttöarvot.
- Ei pikasyöttöä eikä karan pyörimissuunnan muutosta paluuliikkeessä.
- Poraussyvyyksille alkaen 8 × D vaaditaan pilottireikä vähintään 1,5 × DC
samalla leikkuusärmägeometrialla. - Esiporaus kuperille/koverille pinnoille: Kaarevuussäde > 15 × DC vaaditaan, jotta syöttöä voidaan pienentää jopa 50 %.
- Ristiporatuissa rei’issä suurin sallittu halkaisija on 1/4 nimellisestä ydinhalkaisijasta DC.
- Paketin reiät edellyttävät vakaita olosuhteita, jotta työkappaleen elementtien väliset raot vähenevät.
- Reikien vino sisään- ja ulostulo enintään 7° kallistuksella voidaan tehdä pienennetyllä syötöllä (noin 20–30 %).
- Nimeämiskäytäntö 8 × D: DCN [koko]-[L1]-[⌀DS]A-[L/D]
- Nimeämiskäytäntö 12 × D: DCN [koko]-[L1]-[ØDS]R-[L/D]
Esimerkki:
Nro 231715 6 DCN 060-048-12A-8D
:Nro 231720 8 DCN 080-096-12R-12D
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtopalaporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 8×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | kovera; Kupera; viistoporaus; Pakettiporaus |
| Halkaisija-alue dc | 12 - 12,4 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Varren pituus ls | 48 mm |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Porakäyttö | kovera; kupera; poikittaisporaus; pakettiporaus |
| Iscar -artikkelinimike | DCN 120-096-16A-8D |
| Valmistajan merkintä | DCN 120-096-16A-8D |
| Varren tyyppi | ISO 9766; ISO 9766; ISO 9766 |
| Ohjausporanterä tarvitaan | kyllä, ohjainporanterä |
| Kiinnitysuran pituus lc | 97.82 mm |
| Varren malli | ISO 9766 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23171512 |
|---|---|
| EAN | 7291075291636 |