SUMOCHAM peruselementti Weldon-varrella DCN A 5×D 11
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
SUMOCHAM-porajärjestelmä vaihdettavalla päällä tehokkaaseen reikien koneistukseen vaihdettavin leikkuureunoin.
Ainutlaatuinen kiinnitysmekanismi leikkuupalan helppoon kiinnitykseen ilman erillistä kiristysruuvia.
Monipuolinen materiaalien käyttö kattavan leikkuupalavalikoiman ansiosta.
Optimaalinen työkalun vakaus samanaikaisesti spiraalimaisilla jäähdytyskanavilla, mikä mahdollistaa suuren pyörintätarkkuuden ja mahdollisimman pienen aksiaalisiirtymän porareiässä.
Muut saatavilla olevat mallit: peruselementti pyöreällä varrella, peruselementti porareikien viisteiden koneistukseen viisterenkaan avulla, peruselementti erityisesti monikarasorvien, pitkäsorvien ja tuotantosorvien käyttöön.
Toleranssiluokka: IT8–IT9, pyörintätarkkuus: 0,03 mm.
Käyttötiedot
Leikkuupaloilla nro 231740 – 231790.
Toimitussisältö
Runko sis. asennusavaimen leikkuupaloille.
Huomautus
- Valitse aina strategia, jossa on keskisuuret lastuamisnopeudet ja suuret syöttöarvot.
- Ei pikasyöttöä eikä karan pyörimissuunnan muutosta paluuliikkeessä.
- Esiporaus kuperille/koverille pinnoille: vaaditaan kaarevuussäde > 15 x DC, vähennä syöttö 50%:iin.
- Poikittaisporatuissa rei’issä suurin sallittu halkaisija on 1/4 ytimen halkaisijasta DC.
- Pakettireiät edellyttävät vakaat olosuhteet, jotta työkappale-elementtien väliset raot vähenevät.
- Sisään- ja ulostulot enintään 7° kaltevuudella voidaan tehdä pienennetyllä syötöllä (noin 20–30 %).
- Nimeämiskäytäntö: DCN [koko]-[L1]-[⌀DS]A-[L/D]
Esimerkki:
Nro 231702 6 DCN 060-009-12A-1.5D
Nro 231705 6 DCN 060-018-12A-3D
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Vaihtopalaporat |
|---|---|
| Kiinnitys | ISO 9766 |
| Pituus xD | 5×D |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Porakäyttö | kovera; Kupera; Pakettiporaus; viistoporaus |
| Tehollinen pituus l1 | 55 mm |
| Halkaisija-alue dc | 11 - 11.4 mm |
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Varren halkaisija ds | 16 mm |
| Varren pituus ls | 48 mm |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Sarja | SUMOCHAM; SUMOCHAM; SUMOCHAM |
| Porakäyttö | kovera; kupera; pakettiporaus; poikittaisporaus |
| Iscar -artikkelinimike | DCN 110-055-16A-5D |
| Valmistajan merkintä | DCN 110-055-16A-5D |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G23171011 |
|---|---|
| EAN | 7291075291384 |