Käsikalvain H7 8 mm
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Varustettu vasenkätisellä spiraalilla 7−8° ja pitkällä lastuamisviisteellä, joka on 1/5 terän pituudesta. Parillinen hammasluku ja epätasainen jako pyöreitä reikiä varten ilman värinäjälkiä. Ulkohalkaisijan lieriömäinen tukilista kiillottaa reiän ja ohjaa kalvainta.
Käyttötiedot
Läpireikiin (ei pohjareikiin). Soveltuu myös keskeytyneisiin reikiin.
Huomautus
Käsikalvaimet valmiiksi hiottu vapaalle sovitteelle. Tilattavissa numerolla 160200.
Sopiva vääntörauta ks. nro 148350; 148200; 148410 ja jatkovarret nro 149400.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Phillips-BIT |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | DIN 206 B |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Käyttö reikätuypin mukaan | läpiläpiviennin yhteydessä |
| Kierrekulma | 7-8 astetta |
| Kokonaispituus l | 115 mm |
| Leikkuupituus lc | 58 mm |
| Varren koko □ | 6.3 mm |
| Halkaisija ⌀ | 8 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 72 mm |
| Porausyvyys | 70 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Toleranssi | H7 |
| Terän ylämitat | 0.012 mm |
| Terän alapuolen mitat | 0.006 mm |
| Suurin leikkuuhalkaisija | 8.012 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1601508 |
|---|---|
| EAN | 4045197937216 |