Konekierretappi, muoto B, höyrykarkaistu M10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukeva rakenne.
Ohjausosa voitelu-uralla, mutta ilman lastu-uria.
Leikkuuviiste muoto B, vahvalla kierretyllä kärjellä. Koko M2,6 vanhan DIN-profiilin mukaan.
Etu
Optimaalinen itseohjautuvuus ja ei jälkileikkausta paluuliikkeessä.
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
P
15
M
6
N
13
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, toleranssi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekäyttöinen kierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 371 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 8.5 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1.5 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Varren neliö □ | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 30 mm |
| Kierrekoko | M10 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G132150M10 |
|---|---|
| EAN | 4045197071187 |