Kone-kierretappi HSS-E höyrykarkaistu M12
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Spiraalikärjellä.Rakenne
Toleranssiluokka: ISO 2 6H
Malli
Kierrekärjellä.
Käyttötiedot
N
11
P
12
P
8
P
7
P
4
M
4
N
12
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Koneistuskierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | MF |
| Normi | DIN 371 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 10.2 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1.75 mm |
| Normi | DIN 376 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 9 mm |
| Varren neliö □ | 7 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 36 mm |
| Kierrekoko | M12 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssi ø | ISO 2 6H |
| Reikätyypille | enintään 3×D läpimenevissä rei’issä |
| Esiporausreiän ⌀ | 10,2 mm |
| Kierteen nousu | 1,75 mm |
| Normi | DIN 376 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G132645M12 |
|---|---|
| EAN | 4045197648938 |