HOLEX Pro Tap konekierretappi HSS-E 6H TiN 22x1,5
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HOLEX Pro Tap -yleiskierretappi. Vankka rakenne laajalle materiaalivalikoimalle.
Parannettu HSS-E-leikkuumateriaali ja kitkaa vähentävä TiN-pinnoite.
Käyttötiedot
N
25
N
24
N
10
P
24
P
20
P
15
P
8
M
8
N
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konehano dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | MF |
| Normi | DIN 374 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Sarja | Pro Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierteen ⌀ | 22 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 20.5 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Normi | DIN 374 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 18 mm |
| Varren neliö □ | 14,5 mm |
| Kokonaispituus l | 125 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 66 mm |
| Kierrekoko | M22×1,5 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssi ø | ISO 2 6H |
| Reikätyypille | enintään 3×D läpireiässä |
| Maksimaalinen märkätyöstö | sopiva |
| Esiporausreiän ⌀ | 20,5 mm |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Normi | DIN 374 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G13292522X1,5 |
|---|---|
| EAN | 4062406374099 |