GARANT Master Tap konekierretappi muoto B AlTiX M4,5
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Suoritus
Yleisierretappi, kehitetty käyttöön korkealla prosessivarmuudella monenlaisissa materiaaleissa.
- HSS-E-PM-materiaali, mahdollisimman suureen kulutuskestävyyteen.
- Pienempi kitka uuden edistyksellisen pinnoitteen ansiosta.
- Erikoisgeometria optimaaliseen lastunpoistoon. <Suoritus
- HSS-E-PM-materiaali, maksimaalisen kulutuskestävyyden saavuttamiseksi.
- Pienempi kitka uuden edistyneen pinnoitteen ansiosta.
- Erityinen geometria optimaaliseen lastunpoistoon.
Täyttää ISO 1X/4HX.
Rakenne
Yleiskäyttöinen kierretappi, kehitetty korkean prosessivarmuuden käyttöön monissa eri materiaaleissa.
Käyttötiedot
N
35
N
30
N
20
P
30
P
30
P
25
P
12
P
8
M
10
M
8
N
20
K
20
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiX |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 376 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Sarja | Master Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 4.5 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 3.7 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.75 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 13.5 mm |
| Kierrekoko | M4,5 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G132721M4,5 |
|---|---|
| EAN | 4062406207007 |