GARANT Master Tap INOX -konekierretappi HSS-E-PM muoto B 6HX TiAlN M5
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tehokas kierteitystappi, kehitetty erityisesti prosessivarmaan käyttöön ruostumattomissa ja haponkestävissä teräksissä sekä duplex-materiaaleissa.
- HSS-E-PM-leikkuumateriaali mahdollisimman suureen kulutuskestävyyteen
- Uusimman sukupolven TiAlN-multilayer-pinnoite
- Parametrisoitu lastutilageometria optimaaliseen lastunmuodostukseen ja vääntöjäykkyyteen
Käyttötiedot
N
28
P
23
P
23
P
12
M
11
M
9
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | sininen |
| Pinnoite | TiAlN |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | B - 4 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 376 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
| Sarja | Master Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierteen ⌀ | 5 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 4,2 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.8 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4,9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX; ISO 2X 6HX |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M5 |
| Leikkausmateriaali | HSS E PM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G132180M5 |
|---|---|
| EAN | 4062406080761 |