Käsikierretappisarja, pinnoittamaton G1
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
2-osainen sarja, koostuu esikierretapista ja viimeistely-/jäysteenpoistotapista.
Käyttötiedot
Sylinterimäiselle Whitworth-putkikierteelle DIN-ISO 228/1 (ei kierteellä tiivistyville liitoksille).
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi toleranssilla h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 55 astetta |
| Nousuvaihe | Väli- ja kartiokierre |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kierretyyppi | G |
| Normi | DIN 5157 |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 30.75 mm |
| Kierteen ⌀ | 33.25 mm |
| Kierretyyppi | G |
| Kierteen nousu | 2.309 mm |
| Normi | DIN 5157 |
| Varren halkaisija ds | 25 mm |
| Varren neliö □ | 20 mm |
| Kokonaispituus l | 100 mm |
| Kierresyvyys | 66.5 mm |
| Kierrekoko | G1 |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Kierrosta tuumaa kohti | 11 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G130550G1 |
|---|---|
| EAN | 4045197067654 |