Käsikierretappisarja, pinnoittamaton 7/16-20
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
2-osainen sarja, joka koostuu aloitus- ja viimeistelytapista.
Käyttötiedot
UNF-hienokierteille ASME − B1.1.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 60° |
| Nousuvaihe | Väli- ja viimeistelytappi |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kierretyyppi | UNF |
| Normi | DIN 2181 |
| Toleranssiluokka | 2B |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 9.9 mm |
| Kierteen ⌀ | 11.11 mm |
| Kierretyyppi | UNF |
| Kierteen nousu | 1.27 mm |
| Normi | DIN 2181 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Varren neliö □ | 6.2 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Toleranssiluokka | 2B |
| Kierresyvyys | 33.33 mm |
| Kierrekoko | 7/16-20 UNF |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Kierrosta tuumaa kohti | 20 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1307507/16-20 |
|---|---|
| EAN | 4045197068255 |