Käsikierretappisarja, pinnoittamaton 3/8-16
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
2-osainen sarja, sisältää aloitus- ja viimeistelytapon.
Käyttötiedot
UNC-karkeakierteille ASME – B1.1.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | Väli- ja viimeistelytappi |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Käsikierretappi |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kierretyyppi | UNC |
| Normi | DIN 351 |
| Toleranssiluokka | 2B |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Keskiöreiän ⌀ | 8 mm |
| Kierteen ⌀ | 9.53 mm |
| Kierretyyppi | UNC |
| Kierteen nousu | 1.588 mm |
| Normi | DIN 351 |
| Viistekulma | 8 astetta |
| Varren halkaisija ds | 7 mm |
| Varren neliö □ | 5.5 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | 2B |
| Kierresyvyys | 19.06 mm |
| Kierrekoko | 3/8-16 UNC |
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Kierrosta tuumaa kohti | 16 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1307003/8-16 |
|---|---|
| EAN | 4045197068064 |