Kone-kierretappi Lyhyt pinnoittamaton M10
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Lyhyen varren ansiosta se ulottuu vähemmän ja on siksi vakaampi.
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi perinteiseen työstöön |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | pinnoittamaton |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierrekulma | 15–20 astetta |
| Normi | DIN 352 |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 8.5 mm |
| Kierteen ⌀ | 10 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Normi | DIN 352 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 7 mm |
| Varren neliö □ | 5,5 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 20 mm |
| Kierrekoko | M10 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Reikätyypille | enintään 2×D pohjareiässä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G134650M10 |
|---|---|
| EAN | 4045197075734 |