Kone-kierretappi HSS-E muoto C höyrykarkaistu M12
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muoto C (aloituskartio 2–3 kierteellä).
Käyttötiedot
N
13
P
15
P
15
P
15
P
6
M
6
N
13
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9-toleranssilla |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 371 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierteen ⌀ | 12 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 10.2 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 1.75 mm |
| Normi | DIN 376 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 9 mm |
| Varren neliö □ | 7 mm |
| Kokonaispituus l | 110 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 36 mm |
| Kierrekoko | M12 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G135850M12 |
|---|---|
| EAN | 4045197077769 |