Konekierretappi HSS/E höyrykarkaistu M4
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Pinta höyrykarkaistu. Vähentää leikkuusärmän kasaantumista.
Käyttötiedot
N
13
N
13
P
15
N
13
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | keltainen |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi toleranssilla h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Kone-/kierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | MF |
| Normi | DIN 376 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierteen ⌀ | 4 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 3.3 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 0,7 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 4.5 mm |
| Varren neliö □ | 3.4 mm |
| Kokonaispituus l | 63 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 12 mm |
| Kierrekoko | M4 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Toleranssi ø | ISO 2 6H |
| Reikätyypille | enintään 3×D pohjareiässä |
| Maksimaalinen märkätyöstö | sopiva |
| Esiporausreiän ⌀ | 3,3 mm |
| Kierteen nousu | 0,7 mm |
| Normi | DIN 371 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G134250M4 |
|---|---|
| EAN | 4045197075109 |