Kone-kierretappi, höyrykarkaistu M8
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kone-kierretappi, höyrykarkaistuKäyttötiedot
N
13
P
15
P
15
P
15
N
13
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretappi |
|---|---|
| Kiinnitys | Sylinterivarsi h9:llä |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60° |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi tavanomaiseen koneistukseen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierrekulma | 40° |
| Normi | DIN 376 |
| Kierretyyppi | MF |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Keskiöreiän ⌀ | 6.8 mm |
| Kierteen ⌀ | 8 mm |
| Kierretyyppi | MF |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15° |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Varren neliö □ | 6.2 mm |
| Kokonaispituus l | 90 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 24 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Kierteen nousu | 1,25 mm |
| Reikätyypille | enintään 3×D pohjareiässä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G134851M8 |
|---|---|
| EAN | 4045197346308 |