GARANT Vap Tap -konekierretappi HSS-E muoto C höyrykarkaistu M5
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Muoto C (leikkausviiste 2–3 kierteen pituudella).
Muoto C (leikkausviiste 2–3 kierteen pituudella).
Käyttötiedot
N
13
N
18
P
18
P
15
P
15
P
6
M
6
N
15
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierretapit |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | höyrykarkaistu |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kiinnitys | Sylinterimäinen varsi, h9 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Nousuvaihe | C - 3 |
| Kierteitystyökalun tyyppi | Konekierretappi dynaamiseen työstöön |
| Kierretyyppi | M |
| Normi | DIN 371 |
| Kierrekulma | 40 astetta |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Sarja | Vap Tap |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierteen ⌀ | 5 mm |
| Keskiöreiän ⌀ | 4.2 mm |
| Kierretyyppi | M |
| Kierteen nousu | 0.8 mm |
| Normi | DIN 371 |
| Terien lukumäärä z | 3 |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Viistekulma | 15 astetta |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Varren neliö □ | 4.9 mm |
| Kokonaispituus l | 70 mm |
| Toleranssiluokka | ISO 2 6H; ISO 2 6H; ISO 2 6H |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M5 |
| Leikkausmateriaali | HSS E |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G135805M5 |
|---|---|
| EAN | 4069515002233 |