Semiprofiiliterä 30° ulkopuolinen oikea HB7010
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
- Maksimaalinen särmästabiilisuus vahvan ja negatiivisen vaihtoterän ansiosta.
- Laaja käyttöalue optimoidun yleisen lastunmurtajageometrian ansiosta.
- Mahdollisimman korkea toistotarkkuus tarkkuussintrauksen ja tarkkuushionnan ansiosta.
Semiprofiili – leikkaa koko profiilin ja poistaa jäysteet kierreuran kärjistä. Ulko- ja sisä-⌀:tä ei työstetä samassa työvaiheessa.
- Yhteensopiva seuraavien muiden valmistajien teräkokojen kanssa:
Koko 16 (L), 3 särmää: 3/8" (IC).
Semiprofiiliterä ulkokierteelle DIN 103:n mukaan, toleranssiluokat: 7e.
Käyttötiedot
N
180
N
250
P
150
P
150
P
130
H
40
P
100
P
90
M
100
M
100
S
50
N
150
K
130
Tekniset tiedot
| Vaihtoteräpalakoko l | 16 mm |
|---|---|
| Toleranssiluokka | DIN 103 7e |
| Laatu/tyyppi | HB7010 |
| Kierretyyppi | TR; TR-LH |
| Kylkikulma | 30 astetta |
| Tuotetyyppi | Kääntöterä kierretyöstöön |
| Paksuus | 3.6 mm |
| Käyttö | Oikea |
| Kääntöteräpalaprofiili | Puoliprofiili |
| Kierteen nousu | 3 mm |
| Käyttö sisällä/ulkona | ulkoinen |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Kierretyyppi | TR; TR-LH |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 270850 |
|---|---|
| EAN | 4045197368225 |