Kierreleuka G1/8
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, uritettu malli kaksipuolisella leikkuuviisteellä. Helpottaa aloitusleikkausta ja poistaa lastun tehokkaasti leikkaussuuntaan.
Leikkuuviiste yli 1 3/4 kierteen.
Käyttötiedot
Sylinterisille Whitworth-putkikierteille DIN ISO 228/1.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierreleuka |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierretyyppi | G |
| Kylkikulma | 55 astetta |
| Toleranssiluokka | A |
| Ulkoinen ⌀ | 30 mm |
| Korkeus | 11 mm |
| Toleranssiluokka | A |
| Kierrekoko | G1/8 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierteen ⌀ | 9.73 mm |
| Kierrosta tuumaa kohti | 28 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G142050G1/8 |
|---|---|
| EAN | 4045197084583 |