Kierreleuka 9/16-12
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva, uritettu malli kaksipuolisella leikkuuviisteellä. Helpottaa leikkuun aloitusta ja poistaa lastut tehokkaasti leikkuusuuntaan.
Leikkuuviiste yli 1 3/4 kierteen.
Käyttötiedot
UNC-karkekierteille ASME – B1.1.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierreleuka |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | EN 22568 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierretyyppi | UNC |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Toleranssiluokka | 2A |
| Ulkoinen ⌀ | 38 mm |
| Korkeus | 14 mm |
| Toleranssiluokka | 2A |
| Kierrekoko | 9/16-12 UNC |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierteen ⌀ | 14.29 mm |
| Kierrosta tuumaa kohti | 12 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G1425209/16-12 |
|---|---|
| EAN | 4062406189556 |