Kierteen nousu W3/8
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tukeva, uritettu malli kaksipuolisella leikkausviisteellä. Helpottaa kierteityksen aloitusta ja poistaa lastut tehokkaasti leikkaussuuntaan.
Leikkausviiste yli 1 3/4 kierteen.
Käyttötiedot
Whitworth-kierteelle BSW-standardin BS84 mukaisesti toleranssialueella keskitaso.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierrepakka |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | EN 22568 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierretyyppi | BSW |
| Kylkikulma | 55 astetta |
| Toleranssiluokka | keskikokoinen |
| Ulkoinen ⌀ | 30 mm |
| Korkeus | 11 mm |
| Toleranssiluokka | keskisuuri |
| Kierrekoko | W3/8 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierteen ⌀ | 9.53 mm |
| Kierrosta tuumaa kohti | 16 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G141550W3/8 |
|---|---|
| EAN | 4045197084507 |