Kierreleuka M3,5
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Tukeva, esileikattu muoto.
≥ M3 kaksipuolisella lastuamisviisteellä. Helpottaa aloitusleikkausta ja poistaa lastut tehokkaasti lastuamissuuntaan.
Lastuamisviiste yli 2 kierteen. Huuletettu ja nitroitu, lastuamis-/rintakulma n. 15°.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierreleuka |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS E |
| Normi | EN 22568 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Toleranssiluokka | DIN 13 6g |
| Ulkoinen ⌀ | 20 mm |
| Korkeus | 5 mm |
| Toleranssiluokka | DIN 13 6g |
| Kierrekoko | M3,5 |
| Nousu | 0.6 mm |
| Lastuamissuunta | Oikea |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G140460M3,5 |
|---|---|
| EAN | 4062406233327 |