Kierrepakka 6e M16
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Jäykkä, esihalkaistu malli.
≥ M3 kaksipuolisella leikkuukartiolla. Helpottaa aloitusleikkausta ja poistaa lastut tehokkaasti leikkuusuuntaan.
Leikkuukartio yli 1 3/4 kierrosta.
Toleranssialue 6e = alimitalla noin 0,03−0,04 mm. Toleranssiluokalle ”keskitaso”, jossa kierteisiin tehdään galvaaninen suojapinnoite.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kierresylinteri |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | HSS |
| Normi | EN 22568 |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierretyyppi | M |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Toleranssiluokka | DIN 13 6e |
| Ulkoinen ⌀ | 45 mm |
| Korkeus | 18 mm |
| Toleranssiluokka | DIN 13 6e |
| Kierrekoko | M16 |
| Nousu | 2 mm |
| Lastuamissuunta | Oikea |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G140350M16 |
|---|---|
| EAN | 4062406221713 |