Yksihampainen kierteitysjyrsin 2×D
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korjattu kierreprofiili tarkan sisäkierteen jyrsintään (edellyttää vakaata kiinnitystä). Erittäin tukeva yksiteräinen kierteitysjyrsin, erityisen sopiva hiili-/lasikuituvahvisteisille muoveille ja grafiitille. Soveltuu myös Ti- ja Ni-pohjaisille seoksille sekä karkaistuille teräslaaduille jopa 63 HRC:hen asti.
Etu
Selvästi pienempi radiaalinen taipuma kuin moniteräisillä kierteitysjyrsimillä.
Huomautus
Yksiteräinen kierteitysjyrsin yksinomaan sisäkierteen valmistukseen. Pohjareikä (ja tarvittaessa upotus) on oltava jo valmiina!
Käyttötiedot
N
300
N
200
N
300
P
300
P
250
P
200
H
60
H
40
H
30
P
100
P
80
M
100
M
80
S
60
N
150
N
100
N
100
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierretyyppi | M; M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Kierteytysjyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Halkaisija ⌀ | 3.2 mm |
| Kierteen nousu | 0.7 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Lastu-urien lukumäärä | 6 |
| Kierresyvyys | 8 mm |
| Kierrekoko | M4 |
| Syöttö fz teräksessä < 1400 n/mm2 | 0.02 mm |
| Suurin upotussyvyys | 8 mm |
| Varren halkaisija ds | 5 mm |
| Kokonaispituus l | 40 mm |
| Syöttö fz CFK:lle | 0.04 mm |
| Varren pituus ls | 28 mm |
| Poran ⌀ | 3.2 mm |
| Täysprofiili | ei |
| Ulkonemispituus l1 | 8 mm |
| Täysprofiili | ei |
| Kierteen nousu | 0,7 mm |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139610 |
|---|---|
| EAN | 4045197509710 |