Kierretapit sylinterivarrella 2×D TiAlN
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korjattu kierteen profiili tarkan sisäkierteen jyrsintään (edellyttää tukevaa kiinnitystä).
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139651 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139651 + 129100 HE.
Käyttötiedot
N
220
N
170
N
220
P
170
P
150
P
120
P
80
M
80
M
60
S
60
N
180
K
120
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Halkaisija ⌀ | 4 mm |
| Kierteen nousu | 0.8 mm |
| Terien lukumäärä z | 3; 3; 3 |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Lastu-urien lukumäärä | 3 |
| Kierresyvyys | 10.8 mm |
| Kierrekoko | M5 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 55 mm |
| Varren pituus ls | 36 mm |
| Poran ⌀ | 4 mm |
| Täysprofiili | kyllä |
| Leikkuupituus | 10.8 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Syöttö fz teräksessä < 900 n/mm2 | 0.015 mm |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
| Reikätyypille | enintään 2×D pohjareiässä; enintään 2×D läpireiässä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139651 |
|---|---|
| EAN | 4045197777331 |