Poraus-/kierrecirkulaatiojyrsin 2×D TiAlN
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalu reikien, viisteen ja kierteen yhdistettyyn valmistukseen yhdellä työvaiheella. Esiporausta ei enää tarvita. Innovatiivinen vaihtopalan geometria tekee työkalusta erikoisosaajan kierteitykseen karkaistuissa ja vaikeasti lastuttavissa materiaaleissa. TiAlN-suorituskykypinnoite takaa pisimmän mahdollisen käyttöiän erityisesti karkaistuissa teräksissä 63 HRC:hen asti. Kaikki työkalut ovat vasenkätisesti leikkaavia ja soveltuvat oikea- ja vasenkätisille kierteille.
Käyttötiedot
Sylinterimäiselle Whitworth-putkikierteelle DIN-ISO 228/1 (ei kierretiivistäviin liitoksiin).
Huomautus
Käytetään periaatteessa KSS-emulsion kanssa. (rasvapitoisuus vähintään 8 %). Teräksellä >45 HRC voidaan käyttää vain paineilmalla!
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Poraava kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | G; G-LH |
| Kylkikulma | 55 astetta |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Ohjelmointisäde | 4.9 mm |
| Kierteen nousu | 1.337 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 9.8 mm |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 30 |
| Kierrekoko | G1/4 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 72 mm |
| Varren pituus ls | 40.5 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Ulkonemispituus l1 | 30 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Kaulan ⌀ d1 | 7.74 mm |
| Leikkuupituus lc | 4.5 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 65 HRC | 0,01 mm |
| Kierrosta tuumaa kohti | 19 |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139523 |
|---|---|
| EAN | 4062406653743 |