Poraus-/kierrepyrstöjyrsin 2,5×D TiAlN
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalu yhdistettyyn valmistukseen – reiän, viisteen ja kierteityksen tekoon yhdellä ainoalla työvaiheella. Esiporausta ei enää tarvita. Innovatiivinen vaihtoterägeometria tekee työkalusta erikoistuneen kierteiden valmistukseen karkaistuissa ja vaikeasti lastuttavissa materiaaleissa. TiAlN-suurtehopinnoitteen ansiosta saavutetaan mahdollisimman pitkä käyttöikä erityisesti karkaistuissa teräksissä jopa 63 HRC. Kaikki työkalut ovat vasenkätisiä ja soveltuvat oikea- ja vasenkierteille.
Huomautus
Käytetään pääsääntöisesti KSS-emulsion kanssa. (rasvapitoisuus vähintään 8 %). Teräksellä >45 HRC voidaan käyttää vain paineilmalla!
Käyttötiedot
H
35
H
45
H
40
P
90
P
90
M
60
M
60
S
45
Tekniset tiedot
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäpuolinen |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Poraava kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | Oikea |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Ohjelmointisäde | 4.43 mm |
| Kierteen nousu | 2 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 9 mm |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 35 |
| Kierrekoko | M14 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 83 mm |
| Varren pituus ls | 39.9 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Ulkonemispituus l1 | 38.2 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Kaulan ⌀ d1 | 6.62 mm |
| Leikkuupituus lc | 6.3 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 65 HRC | 0,01 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139521 |
|---|---|
| EAN | 4062406568924 |