Poraavat kierteitysjyrsimet 2×D TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korjattu kierreprofiili tarkan sisäkierteen jyrsintään (edellyttää, että tukeva kiinnitys on mahdollista). Upotusporras varren puolella 90° upotusta varten. Suurempi sydänhalkaisija, kaksi kapeaa geometrisesti optimoitua uraa sekä erityinen porankärki takaavat hyvän lastunmuodostuksen ja pienen lastuamispaineen.
Etu
Poraus, upotus ja kierrejyrsintä samalla työkalulla!
Huomautus
Muoto HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139516 + 12900 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139516 + 12900 HE.
Rakenne
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Rakenne
Korjattu kierrep profiili tarkan sisäkierteen jyrsintään (edellyttää, että jäykkä kiinnitys on mahdollinen). Varren puolella oleva upotusporras 90° upotusta varten. Suurempi ydinhalkaisija, kaksi kapeaa geometrisesti optimoitua uraa sekä erityinen porankärki takaavat hyvän lastunmuodostuksen ja pienen leikkuupaineen.
Etu
Poraus, upotus ja kierteitysjyrsintä yhdellä ja samalla työkalulla!
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa numerolla 139516 + 12900 HB.
Muoto HE: tilaa numerolla 139516 + 12900 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Porautuva kierteytysjyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Syöttö fz alumiinivalussa | 0.05 mm |
| Uran leveys e1 | 1 mm |
| Kierteen nousu | 1 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 4.85 mm |
| Lastu-urien lukumäärä | 2 |
| Kierresyvyys | 12 |
| Kierrekoko | M6 |
| Varren halkaisija ds | 8 mm |
| Kokonaispituus l | 62 mm |
| Varren pituus ls | 40 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Ohjelmoitu arvo upotukselle l1 | 14.6 mm |
| Kaulan ⌀ d1 | 6.6 mm |
| Leikkuupituus lc | 13.7 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139516 |
|---|---|
| EAN | 4062406393205 |