Poraavat kierrejyrsimet 1,5×D TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Korjattu kierreprofiili tarkan sisäkierteen jyrsintään (edellyttää, että tukeva kiinnitys on mahdollista). Upotusporras varren puolella 90° upotusta varten. Suurempi ydindiametri, kaksi kapeaa geometrisesti optimoitua uraa sekä erityinen porankärki takaavat hyvän lastunmuodostuksen ja pienen leikkauspaineen.
Etu
Poraus, upotus ja kierteiden jyrsintä yhdellä ja samalla työkalulla!
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139511 + 12900 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139511 + 12900 HE.
Malli
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö.
Rakenne
Korjattu kierteen profiili tarkan sisäkierteen jyrsintään (edellyttää, että vakaa kiinnitys on mahdollista). Upotuksen porras varren puolella 90° upotusta varten. Suurempi ydinhalkai sija, kaksi kapeaa geometrisesti optimoitua uraa sekä erityinen porankärki takaavat hyvän lastunmuodostuksen ja pienen leikkuupaineen.
Etu
Poraus, upotus ja kierrejyrsintä yhdellä ja samalla työkalulla!
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139511 + 12900 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139511 + 12900 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Terien lukumäärä z | 2 |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäpuolinen |
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Poraava kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Syöttö fz alumiinivalussa | 0,03 mm |
| Uran leveys e1 | 0.7 mm |
| Kierteen nousu | 0.7 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 3.24 mm |
| Lastu-urien lukumäärä | 2 |
| Kierresyvyys | 6 |
| Kierrekoko | M4 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 54 mm |
| Varren pituus ls | 43 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Ohjelmoitu arvo upotukselle l1 | 7.41 mm |
| Kaulan ⌀ d1 | 4.5 mm |
| Leikkuupituus lc | 6.8 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139511 |
|---|---|
| EAN | 4062406393113 |