GARANT Master TM HM-kierrejyrsin yhdellä profiililla 3×D AlTiN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HM-kierrejyrsin epätasaisella leikkuujakolla ja lisätyllä leikkuusärmien määrällä. Epätasaisen leikkuujakon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uusi universaaligeometria ja korkean suorituskyvyn pinnoite käyttöön laajalla materiaalialueella.
- Selvästi vähentyneet värinät epätasaisen leikkuujakon ansiosta.
- Lisätty leikkuusärmien määrä.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HIPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierremuoto profiloitumisvääristymien estämiseksi.
Etu
Huomattavasti pienempi radiaalinen taipuma kuin monisärmäisillä kierrejyrsimillä. Työkalua voidaan käyttää myös muihin kierreprofiileihin (UN; UN-LH) noususta ja halkaisijasta riippumatta. Katso mahdolliset kierteet yleiskatsauksesta.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa numerolla 139625 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa numerolla 139625 + 129100 HE.
Rakenne
Aksiaaliset jäähdytysnesteurat varressa.
Rakenne
HM-kierrejyrsin epätasaisella hammasjaolla ja suuremmalla terälukumäärällä. Epätasaisen hammasjaon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uusi yleisgeometria ja korkean suorituskyvyn pinnoite käyttöön laajalla materiaalialueella.
- Selvästi vähentyneet värähtelyt epätasaisen hammasjaon ansiosta.
- Suurempi terälukumäärä.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HIPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierteen profiili profiilivääristymien estämiseksi.
Etu
Huomattavasti pienempi radiaalinen taipuma kuin moniteräisissä kierrejyrsimissä. Työkalua voidaan käyttää myös muihin kierreprofiileihin (UN; UN-LH) noususta ja halkaisijasta riippumatta. Katso yleiskatsauksesta mahdolliset kierteet.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa numerolla 139625 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa numerolla 139625 + 129100 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, toleranssi h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; UN; UN-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiN |
| Tuotetyyppi | Kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Sarja | Master TM |
| Halkaisija ⌀ | 4.7 mm |
| Terien lukumäärä z | 6; 6; 6 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Lastu-urien lukumäärä | 6 |
| Kierresyvyys | 18 mm |
| Kierrekoko | M6 |
| Syöttö fz teräksessä < 1400 n/mm2 | 0,04 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Syöttö fz CFK:lle | 0.05 mm |
| Varren pituus ls | 36.9 mm |
| Täysprofiili | ei; ei; ei |
| Leikkuupituus | 1.33 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 18.5 mm |
| Kierreprofiili | Osaprofiili |
| Kierteen nousujen alue | 0.5 - 1 mm |
| Täysprofiili | ei; ei; ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139625 |
|---|---|
| EAN | 4067263139980 |