GARANT Master TM HM-kierrejyrsin, yksiprofiilinen 2 × D AlTiN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
HM-kierteytysjyrsin epätasaisella hammasjaolla ja suuremmalla leikkuusärmien määrällä. Epätasaisen hammasjaon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uusi universaaligeometria ja korkean suorituskyvyn pinnoite käyttöön laajalla materiaalivalikoimalla.
- Voimakkaasti vähentyneet värähtelyt epätasaisen hammasjaon ansiosta.
- Suurempi leikkuusärmien määrä.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HIPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierreprofiili profiilivääristymien estämiseksi.
Etu
Huomattavasti pienempi radiaalinen taipuma kuin monileikkuisten kierteytysjyrsinten kohdalla. Työkalua voidaan käyttää myös muille kierreprofiileille (UN; UN-LH) noususta ja halkaisijasta riippumatta. Katso yleiskatsauksesta mahdolliset kierteet.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139620 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139620 + 129100 HE.
Rakenne
Rinnakkaiset jäähdytyskanavat.
Malli
HM-kierrejyrsin epätasaisella teräjaolla ja suuremmalla terien määrällä. Epätasaisen teräjaon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uusi universaaligeometria ja suorituskykyinen pinnoite käyttöön laajalla materiaalialueella.
- Selvästi vähentyneet värinät epätasaisen teräjaon ansiosta.
- Lisääntynyt terien määrä.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HIPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierreprofiili profiilivääristymien estämiseksi.
Etu
Huomattavasti pienempi radiaalinen taipuma kuin monihampaisilla kierrejyrsimillä. Työkalua voidaan käyttää myös muille kierreprofiileille (UN; UN-LH) noususta ja halkaisijasta riippumatta. Katso mahdollisten kierteiden yleiskuva.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139620 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139620 + 129100 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; UN; UN-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäpuolinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiN |
| Tuotetyyppi | Kierrejyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Sarja | Master TM |
| Halkaisija ⌀ | 1,51 mm |
| Terien lukumäärä z | 4; 4; 4 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 4 mm |
| Kierrekoko | M2 |
| Syöttö fz teräksessä < 1400 n/mm2 | 0,008 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Syöttö fz CFK:lle | 0,007 mm |
| Varren pituus ls | 42 mm |
| Täysprofiili | ei; ei; ei |
| Leikkuupituus | 0,53 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 4.2 mm |
| Kierreprofiili | Osaprofiili |
| Kierteen nousujen alue | 0,15–0,4 mm |
| Täysprofiili | ei; ei; ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139620 |
|---|---|
| EAN | 4067263139829 |