GARANT Master TM kierteitysjyrsimet lieriövarrella 2×D
!
Tuote ei ole enää valikoimassa. Katso korvaavat vaihtoehdot alta.
Tuotekuvaus
Rakenne
HM-kierrejyrsin, jossa epätasainen hammasjako ja lisääntynyt hampaiden määrä.
Epätasaisen hammasjaon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uusikehitetty yleisgeometria ja tehopinnoite käyttöön laajalla materiaalivalikoimalla.
- Värähtelyt huomattavasti pienemmät epätasaisen hammasjaon ansiosta.
- Lisääntynyt hampaiden määrä.
- Uusi pinnoite optimaaliseen kulumiskestoon.
- Korjattu kierreprofiili estää profiilin vääristymät.
Sisäinen jäähdytysnesteen syöttö ≥ M4
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139640 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139640 + 129100 HE.
Käyttötiedot
N
220
N
180
N
220
P
140
P
130
P
120
H
45
H
50
H
85
P
90
P
80
M
82
M
75
S
50
N
200
K
120
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA h6:lla |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Urajyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Sarja | Master TM |
| Halkaisija ⌀ | 5.95 mm |
| Kierteen nousu | 1.25 mm |
| Terien lukumäärä z | 4; 4; 4 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 16.88 mm |
| Kierrekoko | M8 |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 64 mm |
| Varren pituus ls | 36 mm |
| Täysprofiili | kyllä |
| Leikkuupituus | 16.88 mm |
| Kierreprofiili | Osaprofiili |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0.06 mm |
| Sarja | Master TM |
| Kierretyyppi | M; M-LH |
| Reikätyypille | enintään 2×D umpipohjareiässä; enintään 2×D läpireiässä |
| Sarja | Master TM |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139640 |
|---|---|
| EAN | 4045197957290 |