GARANT Master TM poraus-/cirkulaarinen kierrejyrsin 2,5×D
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erityinen pääleikkuugeometria epätasaisella jaolla mahdollistaa prosessivarman kierregängjyrsinnän laajalla materiaalialueella. Varren sivuilla olevat jäähdytysurat takaavat erinomaisen jäähdytysnesteen syötön heikentämättä työkalun ydintä ja siten maksimaalisen prosessivarmuuden myös epävakaissa olosuhteissa. Kaikki työkalut ovat vasenkätisesti leikkaavia ja sopivat oikea- ja vasenkätisille kierteille.
- Selvästi vähäisempi tärinä epätasaisen hammasjaon ansiosta
- Uusi pinnoite optimaalista kulumiskestävyyttä varten.
- Jäähdytysurat varressa kohdistettua jäähdytysnesteen syöttöä varten.
- Korjattu kierreprofiili estämään profiilivääristymiä.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa numerolla 139526 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa numerolla 139526 + 129100 HE.
Huomautus
Voidaan käyttää myös kierrekoon MF12 × 1,5 kanssa.
Rakenne
Erityinen päätyleikkausgeometria epätasaisella jaolla mahdollistaa prosessivarman kierresyrsimisen ympyräliikkeellä laajalle materiaalialueelle. Varren sivuilla olevat jäähdytysurat takaavat erinomaisen jäähdytysnesteen syötön heikentämättä työkalun ydintä ja siten maksimaalisen prosessivarmuuden myös epävakaissa olosuhteissa. Kaikki työkalut ovat vasenleikkaavia ja soveltuvat oikea- ja vasenkierteelle.
- Selvästi vähemmän värinää epätasaisen lastuamisjaon ansiosta
- Uusi pinnoite optimaaliseen kulutuskestävyyteen.
- Jäähdytysurat varressa kohdennettuun jäähdytysnesteen syöttöön.
- Korjattu kierreprofiili profiilivääristymien estämiseksi.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa numerolla 139526 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa numerolla 139526 + 129100 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
|---|---|
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Poraavat kierrefreesit |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | vasen |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Ohjelmointisäde | 3.996 mm |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Sarja | Master TM |
| Syöttö fz teräksessä < 750 n/mm2 | 0,05 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 8.1 mm |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 25 |
| Kierrekoko | M10 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 76 mm |
| Varren pituus ls | 40 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Ulkonemispituus l1 | 26.5 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Kaulan ⌀ d1 | 6.05 mm |
| Leikkuupituus lc | 3 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139526 |
|---|---|
| EAN | 4067263290667 |