GARANT Master TM HM-kierremylly, kolme profiilia 3 × D AlTiN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
HM-kierrejyrsin epätasaisella lastunjakolla ja suuremmalla lastujen määrällä. Epätasaisen lastunjakon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uusi, kehitetty yleisgeometria ja korkean suorituskyvyn pinnoite käyttöön laajalla materiaalivalikoimalla.
- Voimakkaasti vähentyneet värinät epätasaisen lastunjakon ansiosta.
- Suurempi lastujen määrä.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HIPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierreprofiili profiilivääristymien estämiseksi.
Etu
Selvästi pienempi radiaalinen taipuma kuin monileikkuisilla kierrejyrsimillä.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139630 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139630 + 129100 HE.
Malli
Aksiaaliset jäähdytysnesteurat varressa.
Rakenne
HM-kierremylly epätasaisella hammasjaolla ja suuremmalla hammasmäärällä. Epätasaisen hammasjaon ansiosta saavutetaan hiljainen käynti ja pitkä työkalun käyttöikä.
Uusi yleisgeometria ja korkean suorituskyvyn pinnoite käyttöön laajassa materiaalivalikoimassa.
- Selvästi vähäisempi tärinä epätasaisen hammasjaon ansiosta.
- Suurempi hammasmäärä.
- Uusimman sukupolven AlTiN-pohjainen HIPIMS-pinnoite.
- Korjattu kierreprofiili profiilivääristymien estämiseksi.
Etu
Huomattavasti pienempi radiaalinen taipuma kuin monihampaisissa kierremyllyissä.
Huomautus
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa numerolla 139630 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa numerolla 139630 + 129100 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
|---|---|
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäinen |
| Materiaalille (värirengas) | vihreä |
| Pinnoite | AlTiN |
| Tuotetyyppi | Kierteenjyrsin |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Hammastusjako | Epäsäännöllinen |
| Sarja | Master TM |
| Halkaisija ⌀ | 3.9 mm |
| Kierteen nousu | 0,8 mm |
| Terien lukumäärä z | 6; 6; 6 |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Lastu-urien lukumäärä | 6 |
| Kierresyvyys | 15 mm |
| Kierrekoko | M5 |
| Syöttö fz teräksessä < 1400 n/mm2 | 0.03 mm |
| Varren halkaisija ds | 6 mm |
| Kokonaispituus l | 58 mm |
| Syöttö fz CFK:lle | 0.04 mm |
| Varren pituus ls | 39.6 mm |
| Täysprofiili | ei; ei; ei |
| Leikkuupituus | 2.4 mm |
| Ulkonemispituus l1 | 15.4 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Täysprofiili | ei; ei; ei |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139630 |
|---|---|
| EAN | 4067263140054 |