GARANT Diabolo HM-pora-/pyörrejyrsivät kierrejyrsimet 2,5 × D TiAlN
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Työkalu yhdistettyyn valmistukseen reiälle, viisteelle ja kierteelle yhdellä ainoalla työvaiheella. Esiporausta ei enää tarvita. Innovatiivinen vaihtoterägeometria tekee työkalusta erikoisosaajan kierteiden valmistuksessa karkaistuissa ja vaikeasti lastuttavissa materiaaleissa. TiAlN-korkeatehopinnoitteen ansiosta saavutetaan mahdollisimman pitkä käyttöikä erityisesti karkaistuissa teräksissä aina 63 HRC:hen asti. Kaikki työkalut ovat vasenkätisiä ja soveltuvat oikea- ja vasenkierteille.
Huomautus
Käytetään pääsääntöisesti KSS-emulsion kanssa (rasvapitoisuus vähintään 8 %). Teräksillä >45 HRC voidaan käyttää vain paineilmalla!
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139524 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139524 + 129100 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäkäyttöön |
|---|---|
| Materiaalille (värirengas) | Ilman |
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Poraavat kierrejyrsimet |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | vasen |
| Kierrestandardi | DIN 13 |
| Kierretyyppi | M; M-LH; EG-M; EG-M-LH |
| Kylkikulma | 60 astetta |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Ohjelmointisäde | 5.71 mm |
| Kierteen nousu | 2 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 11.7 mm |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 40 |
| Kierrekoko | M16 |
| Varren halkaisija ds | 12 mm |
| Kokonaispituus l | 83 mm |
| Varren pituus ls | 37.3 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Ulkonemispituus l1 | 43.2 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Kaulan ⌀ d1 | 9.36 mm |
| Leikkuupituus lc | 6.3 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 65 HRC | 0,01 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139524 |
|---|---|
| EAN | 4067263118053 |