GARANT Diabolo HM-porakierteitysjyrsimet 2 × D
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Työkalu yhdistevalmistukseen – reikä, viiste ja kierre yhdessä työvaiheessa. Esiporausta ei enää tarvita. Innovatiivinen vaihtoterägeometria tekee työkalusta erikoisosaajan kierteen valmistukseen karkaistuissa ja vaikeasti lastuttavissa materiaaleissa. TiAlN-suurtehopinnoitteella saavutetaan mahdollisimman pitkä käyttöikä erityisesti karkaistuissa teräksissä jopa 63 HRC. Kaikki työkalut ovat vasenkätisiä ja soveltuvat oikea- ja vasenkätisille kierteille.
Käyttötiedot
DIN-ISO 228/1:n mukaiselle sylinterimäiselle Whitworth-putkikierteelle (ei kierretiivistäviin liitoksiin).
Huomautus
Käytetään pääsääntöisesti KSS-emulsiolla. (rasvapitoisuus vähintään 8 %). Teräksellä > 45 HRC voidaan käyttää vain paineilmalla!
Muodot HB ja HE voidaan toimittaa samaan hintaan kuin HA.
Muoto HB: tilaa nro 139527 + 129100 HB.
Muoto HE: tilaa nro 139527 + 129100 HE.
Käyttötiedot
Tekniset tiedot
| Käyttö sisällä/ulkona | Sisäpuolinen |
|---|---|
| Pinnoite | TiAlN |
| Tuotetyyppi | Poraus-kierteitysjyrsimet |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Kiinnitys | DIN 6535 HA, h6 |
| Terien lukumäärä z | 4 |
| Varren toleranssi | h6 |
| Käyttö reikätuypin mukaan | Umpireikiin ja läpireikiin |
| Lastuamissuunta | vasen |
| Kierretyyppi | G; G-LH; EG-G; EG-G-LH |
| Kylkikulma | 55 astetta |
| Upotuksen porraskulma | 90 astetta |
| Ohjelmointisäde | 3.65 mm |
| Kierteen nousu | 0.907 mm |
| Sisäinen jäähdytys | kyllä |
| Halkaisija ⌀ | 7.3 mm |
| Lastu-urien lukumäärä | 4 |
| Kierresyvyys | 22 |
| Kierrekoko | G1/8 |
| Varren halkaisija ds | 10 mm |
| Kokonaispituus l | 72 mm |
| Varren pituus ls | 47.6 mm |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
| Ulkonemispituus l1 | 22 mm |
| Kierreprofiili | Täysprofiili |
| Kaulan ⌀ d1 | 5.9 mm |
| Leikkuupituus lc | 3.2 mm |
| Syöttö fz teräksessä < 65 HRC | 0,01 mm |
| Kierrosta tuumaa kohti | 28 |
| Täysprofiili | kyllä; kyllä; kyllä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 139527 |
|---|---|
| EAN | 4067263118060 |