Kääntöterä jyrsintään Kova
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vakaa terärakenne (paksuus = 5,9 mm).
Positiivinen suurisyöttögeometria.
Tasoterän pituus: 2 mm korkeaa pinnanlaatua varten.
Erityisen kustannustehokas 5 terän ansiosta.
Huomautus
Ohjearvot käytölle: ae = 0,5 … 1×D / ap max = 2,2 mm.
Käyttötiedot
H
50
H
40
H
30
H
35
K
300
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | HB9715 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
| Tuotetyyppi | Kääntöterä jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | POMX 10T5ZESR R |
| Usp2 | HB9715 |
| Syöttö fz per hammas | 0,7 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | POMX 10T5ZESR R |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 0,7 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.9 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 15 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | POMX 10T5ZESR R |
| Tyyppi | KOVA |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2.2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 2.2 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 4.8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G213178HART |
|---|---|
| EAN | 4045197714909 |