Kääntöteräpalat jyrsintään Uni
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva terämalli (paksuus = 5,9 mm).
Positiivinen suurisyöttögeometria.
Tasojyrsintäpituus: 2 mm korkean pinnanlaadun saavuttamiseksi.
Erityisen kustannustehokas 5 terän ansiosta.
Huomautus
Ohjearvot käytölle ae = 0,5 … 1×D / ap max = 2,2 mm.
Käyttötiedot
P
360
P
320
P
280
M
180
M
150
S
80
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | HB9640 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
| Tuotetyyppi | Kääntöteräpalat jyrsintään |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp2 | HB9640 |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.9 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 15 astetta |
| Tyyppi | UNI |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2.2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2,5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 2.2 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 4.8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G213190UNI |
|---|---|
| EAN | 4045197714930 |