Jyrsinnän vaihtoterä St1400
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vankka terärakenne (paksuus = 5,9 mm).
Positiivinen suurisyöttögeometria.
Tasoterän pituus: 2 mm korkean pinnanlaadun saavuttamiseksi.
Erityisen kustannustehokas 5 teräsärmän ansiosta.
Huomautus
Ohjearvot käytölle: ae = 0,5 … 1×D / ap max = 2,2 mm.
Käyttötiedot
P
360
P
310
P
260
P
200
M
170
M
130
Tekniset tiedot
| Laatu/tyyppi | HB9540 |
|---|---|
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
| Tuotetyyppi | Jyrsinnän vaihtoterä |
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | POMX 10T5ZEER M |
| Usp2 | HB9540 |
| Syöttö fz per hammas | 1 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | POMX 10T5ZEER M |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Syöttö fz per hammas | 1 mm |
| Leikkuupaksuus e | 5.9 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 15 astetta |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | POMX 10T5ZEER M |
| Tyyppi | 14 |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 2,2 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 2,2 mm |
| Ohjelmointisäde ap max:lla | 4.8 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 5 |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G213172ST1400 |
|---|---|
| EAN | 4045197714190 |