Tasojyrsin 70° MFK reiällä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Otsajyrsin aihioiden suurtehotyöstöön. Kapea ja erittäin kapea hammasjako maksimaalista tuottavuutta aihioiden työstössä.
Etu
- Taloudellinen ja vakaa työstö pentagonaalisten kääntöterien ansiosta, joissa on 10 leikkuusärmää.
- Pienemmät lastuamisvoimat harkitun työkalurakenteen ja suuren asetus-/kiinnityskulman ansiosta.
Tekniset tiedot
| Varren malli | reiällä |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Tasojsin |
| Usp1 | 70° MFK porausreiällä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Asetuskulma κ | 70 astetta |
| Kokonaispituus ltot | 63 mm |
| Sopivat kääntöterät | PN.. 1106; PN.. 1106; PN.. 1106 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 6 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 27 mm |
| Suurin ulkohalkaisija dmax | 89 mm |
| Halkaisija ⌀ | 80 mm |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Ulkonemispituus l1 | 63 mm |
| Asetuskulma κ | 70 astetta |
| Kiilankiinnitysruuvi | 229721 |
| Kiilakiila | 229720 |
| Terien lukumäärä z | 10 |
| Varren malli | reiällä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 223300 |
|---|---|
| EAN | 4960664732739 |