Taso jyrsin 47,5° MFPN45, reiällä
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tehokas tasojyrsin kaksipuolisilla, viisikulmaisilla kääntöterillä. Työkulma, lastutilan muoto yhdessä geometrioiden ja leikkuukulman kanssa antaa kääntöterille erinomaisen koneistussuorituskyvyn, lastunpoiston ja käyttöiän sekä pienet lastuamisvoimat. Tuloksena on erittäin hyvä taloudellisuus.
Tekniset tiedot
| Työstöstrategia | HPC |
|---|---|
| Varren malli | reiällä |
| Asetuskulma κ | 47,5 astetta |
| Tuotetyyppi | Tasojyrsin |
| Usp1 | 47,5° MFPN45, jossa porausreikä |
| Sisäinen jäähdytys | ei |
| Kokonaispituus ltot | 40 mm |
| Sopivat kääntöterät | PN.. 1205; PN.. 1205; PN.. 1205 |
| Vaihtopalan ruuvi | 229701 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 6 mm |
| Kiinnitysreiän ⌀ | 22 mm |
| Suurin ulkohalkaisija dmax | 76 mm |
| Halkaisija ⌀ | 63 mm |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Ulkonemispituus l1 | 40 mm |
| Asetuskulma κ | 47,5 astetta |
| Terien lukumäärä z | 6 |
| Varren malli | reiällä |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 222800 |
|---|---|
| EAN | 4960664602490 |