XNEX 080610 suurisyöttö UNI Uni
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
6 särmää takaa hyvän taloudellisuuden alhaisen hinnan per särmä ansiosta.
Yksipuolinen, kolmileikkuinen kovametallikääntöterälaatta, jossa erityinen suursyöttögeometria.
Ohjelmointisäde ap max -arvolla 2,4 mm.
Huomautus
ae = 0,6×D / ap = 0,8 mm.
Ohjearvot käytölle: ae = 0,3×D / ap = 3 mm.
Käyttötiedot
P
280
P
240
P
220
P
200
P
180
M
120
M
95
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Kääntöterä jyrsintään |
|---|---|
| Leikkausmateriaali | VHM |
| Usp1 | XNEX 080610 |
| Usp2 | HBM20, suurisyöttö |
| Laatu/tyyppi | HBM20 |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | XNEX 080610 |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 6 |
| Suurin sahaussyvyys ap max | 1 mm |
| Pinnoite | CVD |
| Lastuamissyvyys ap min | 0.2 mm |
| Kulmasäde | 1 mm |
| Vaihtojen/leikkausten määrä | 6 |
| Leikkuupaksuus e | 6.35 mm |
| Teräpalojen vapautuskulma | 0 astetta |
| Tyyppi | UNI |
| Jyrsintäsyvyys ap max. | 0.6 mm |
| Korjauskerroin fz | 2.5 |
| Suurin sahaussyvyys ap max jyrsimällä | 1 mm |
| ISO-koodi vaihtoteräpalalle | XNEX 080610 |
| Vaihtoterän paksuus s | 6.35 mm; 6.35 mm; 6.35 mm |
| Pinnoite | CVD |
Media
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G215117UNI |
|---|---|
| EAN | 4062406103217 |